Çözümler - ARAÇ GEÇİŞ TAKİP

   RFsis Araç tanıma sistemleri, radyo frekans tanımlama teknolojisi (RFID) kullanılarak araçları tanıma, geçiş verme ve kayıt etme özelliklerini sağlar. Bu sistemde araca RFID etiket iliştirilir ve elektronik sistemler kullanılarak okuma sağlanır. Araçlara iliştirilen etiketler amaca ve kullanıma göre aktif veya pasif olabilmektedir. Pasif etiketlerin maliyetinin düşük olmasına karşın aktif etiketlerin okuma mesafesi yüksektir. Etiket kullanımı uygulamaya göre değişir. Sistemlerimiz, Türkiyede ve Avrupada kullanımına izin verilen frekanslara ve üretimstandartlarına uygun yapıda çalışmaktadır.

    Sistem son derece hızlı ve  güvenli okuma sağlayarak kolay ve konforlu bir geçiş denetimi sağlamaktadır. Tesis girişlerinde araç yığılmalarını ve beklemeleri engellemekte ve bir güvenlik personelinin yapamayacağı kadar hızlı ve doğru  tespit yaparak tesis güvenliğine katkı sağlamaktadır.

   Rfsis geçiş kontrol sistemlerinde araç, bariyere yaklaşırken araçta takılı bulunan  kart, OGS sistemi tarafından çok kısa bir sürede okunur  ve  değerlendirilir, araç geçiş yetkisine sahipse bilgisayar sistemi , bariyere açma sinyalini gönderir ve bariyerin açılarak aracın geçişine izin verilir, Yapılan işlem, tarih ,saat ve giriş kapısı bilgisi ile birlikte kaydedilir ve gerektiğinde raporlanabilir.  


   Sistemler , kamu  ve özel sektör kuruluşlarında , konut sitelerinde, üniversitelerde, limanlarda, özel otoparklarda  askeri tesislerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sistemler on-line veya off-line olarak kullanılabilir, kart sahiplerine zaman ve kapılar bazında yetkiler verilebilir, hangi kapıdan hangi araçların hangi tarih ve saatlerde geçiş yapabileceği sistemde tanımlanabilir ve herhangi bir bilgisayar olmadan sistem işlevlerini yerine getirir. İstendiği taktirde sisteme bilgisayar bağlanabilir ve eğer yetkiye sahipse ,on-line olarak sistem bilgilerine erişilebilir, giriş çıkış raporları alınabilir ve sistem yönetilebilir.

   Sistemde kumandaya veya kart okutmaya gerek kalmaz. Binlerce aracı sistemden kolayca kontrol edebilir, giriş çıkış saatleri, içerde kalma süresi, plaka bazlı takip raporlarını alınabilir. Üyelere ya da müşterilere dönemsel giriş hakkı verilebilir.  Sistem on-line veya off-line olarak çalışabilir. Bilgisayar olmadan ya da bilgisayar ile çalışabilir. İstenirse güvenlik kameralarıyla birlikte çalışarak fotoğraf ya da video olarak kayıt yapılabilir. Bu sayede detaylı arşivleme yapılabilir.

Sistemin avantajları,
-Park alanına girecek araçları 5-10 metreden Otomatik Tanıma.
-Kumandasız, Kartsız sistem sayesinde araç sırası beklemeden
-Hızlı Geçis imkanı.
-Rfid destekli Rfsis araç tanıma sistemi yüksek teknolojiyi sahiptir.
-Tüm bariyerlerle uyumlu kolay uygulanabilir bir sistemdir.
-Ekonomik Maliyetleriyle farklı çözümler sunar.
-Güçlü Raporlama özellikleriyle sisteminizin tam denetimini sunar.